Co zrobić aby szybko pozbyć się trądziku?

0

Trądzik to choroba jak każda inna, dlatego nie istnieje żadna szybka metoda, dzięki której zmiany powstałe na naszej skórze mogłyby zniknąć w ciągu chwili. Do skutecznego leczenia potrzebna jest kompleksowa kuracja anty-trądzikowa. Im wcześniej ją zaczniemy, tym szybsze będą rezultaty. Niestety w przypadku zaawansowanych odmian trądziku leczenie jest dosyć długotrwałe, jednak dzięki temu pewna jest jego skuteczność. W celu szybkiej eliminacji problemu jakim jest trądzik należy zastosować kilka sprawdzonych metod leczenia, które wzajemnie się dopełniają i równocześnie przyspieszają całą kurację. Do najważniejszych sposobów, które dobrze jest stosować jednocześnie można zaliczyć: antybiotyki w formie tabletek oraz maści, naturalne suplementy i oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry. Jedynie pełna i co najważniejsze, systematyczna kuracja może nam zagwarantować szybkie efekty.

Dermatolog

W pierwszej kolejności zawsze należy udać się do dermatologa, który po przebadaniu stanu naszej skóry zdiagnozuje rodzaj oraz stopień zaawansowania powstałego trądziku. To pierwszy i zarazem najważniejszy etap całego leczenia. Dopiero wtedy lekarz będzie w stanie rozpocząć kurację i przepisać w razie konieczności odpowiednie antybiotyki. Leczenie zmian trądzikowych można podzielić na miejscowe – preparaty takie jak maści, kremy i żele stosuje się bezpośrednio na zmiany skórne w przypadku trądziku o łagodnym i średnim nasileniu lub leczenie ogólne – doustne zażywanie antybiotyków, sprawdza się w przypadkach nasilonego trądziku.

Naturalne tabletki na trądzik

Naturalne tabletki na trądzik takie jak Nonacne (lider w naszym rankingu preparatów na trądzik) mogą być stosowane zarówno samodzielnie przy lekkich i średnich objawach trądziku a także jako wzmocnienie i przyspieszenie kuracji antybiotykami. Suplement jest w pełni naturalny a więc nie ma obaw o szkodliwe skutki uboczne podczas „mieszania” preparatu z innymi lekami. Nonacne zwalcza zarówno objawy zauważalne na zewnątrz, jak i eliminuje wewnętrzny powód powstawania zmian na skórze. Zadowalające efekty leczenia można zauważyć już po około 1 miesiącu stosowania. Naturalne tabletki to idealne dopełnienie kompleksowego leczenia zmian trądzikowych.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej to nie tylko skuteczny element leczenia ale przede wszystkim zapobiega pojawianiu się nowych zmian na skórze. W ciągu dnia należy oczyszczać skórę maksymalnie dwa razy (rano i wieczorem), w innym przypadku będzie ona zbyt przesuszona co prowadzi do zwiększonej produkcji sebum. Najlepiej jest stosować łagodne preparaty przeznaczone właśnie do cery trądzikowej lub wrażliwej – do mycia twarzy używaj delikatnych pianek lub żeli. Następnie należy przetrzeć skórę bezalkoholowym tonikiem i nałożyć krem nawilżający. Maksymalnie 1-2 razy w ciągu tygodnia można zastosować maseczki oraz peelingi oczyszczające (oczywiście w przypadku zmian ropnych w żadnym wypadku nie należy ich stosować!). Do makijażu warto używać kosmetyków mineralnych, które nie zatykają porów, wchłaniają nadmiar sebum i równocześnie łagodzą powstałe podrażnienia na skórze.

Podziel się.

Zostaw komentarz