Jak dbać codziennie o cerę trądzikową?

0

Pielęgnacja cery trądzikowej jest równie ważna jak samo leczenie trądziku, gdyż dzięki temu stosujemy podwójną walkę z chorobą – zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Odpowiednie dbanie o skórę skutecznie wspomaga i przyspiesza efekty stosowania tabletek Nonacne a także zapobiega powstawaniu nowych zmian na skórze. Poniżej zamieszczamy podstawowe zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry wszystkich osób zmagających się z problemem trądziku.

  1. Unikaj kosmetyków, które w swoim składzie posiadają różnego rodzaju olejki, gdyż powodują one zatykanie porów a także alkohol, który wysusza skórę przez co zwiększa się praca gruczołów łojowych w celu przywrócenia równowagi hydrolipidowej skóry. Mimo, iż chcieliśmy wysuszyć skórę, osiągamy odwrotny efekt i przetłuszcza się ona jeszcze bardziej.
  2. Wbrew powszechnej opinii nawilżanie skóry jest kluczowe przy cerze trądzikowej. Należy jednak wybierać kremy o lekkiej, żelowej konsystencji. Pomagają bowiem zatrzymać wodę w skórze i nie zatykają porów. Krem stosowany w ciągu dnia powinien zawierać filtry ochronne.
  3. Znajdź odpowiedni podkład do twarzy. Wiele osób próbuje ukryć zmiany trądzikowe poprzez stosowanie ciężkiego, mocno kryjącego fluidu. Jest to jednak poważny błąd! Na wszelkie niedoskonałości na skórze należy najpierw nałożyć specjalny korektor antybakteryjny a następnie można dopiero użyć lekkiego kremu na całą twarz typu BB lub CC. Taki produkt idealnie wyrówna koloryt skóry oraz skutecznie ją zmatowi i odżywi dzięki zawartości składników pielęgnacyjnych.
  4. Nigdy nie zapominaj o dokładnym demakijażu. Przy cerze trądzikowej najlepszym wyborem będzie żel do mycia twarzy lub płyn micelarny.
  5. Staraj się oczyszczać twarz dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Stosuj żele oraz toniki antybakteryjne, które utrzymują właściwe pH skóry. Nie spłukuj twarzy gorącą wodą, bowiem podobnie jak alkohol wysusza skórę, co prowadzi do zwiększonego wydzielania łoju. Najlepsza jest letnia woda.
  6. Peelingi oraz maseczki złuszczające powinny być stosowane przy cerze trądzikowej nie częściej niż 1-2 razy w ciągu tygodnia. Nigdy nie stosuj ich w przypadku, gdy na skórze masz jakiekolwiek zmiany ropne!
  7. Nigdy nie wyciskaj powstałych zmian na skórze – ten popularny niestety sposób „szybkiego” pozbywania się pryszczy może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Co więcej, staraj się jak najrzadziej dotykać twarzy, bowiem prowadzi to do rozprzestrzeniania się bakterii i infekcji.
  8. W kwestii golenia się, należy robić to bardzo delikatnie i ostrożnie, najlepiej tylko wtedy gdy jest to konieczne. Ostrze w maszynce powinno być ostre, przed goleniem należy zmiękczać zarost odpowiednimi kosmetykami i uważać, by przypadkiem nie zacinać pryszczy.
  9. W miarę możliwości unikaj długotrwałego przebywania na słońcu, które powoduje podrażnienie i wysuszenie skóry (równoczesne zwiększenie się wydzielania sebum) a także nie korzystaj z solariów. Wychodząc na słońce zawsze chroń skórę odpowiednim kremem z filtrem.
  10. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć zwiększonej porcji warzyw oraz owoców. Należy za to unikać słodyczy, nadmiaru soli oraz wszelkich produktów wysoko przetworzonych. Należy pić dużo wody oraz jeść produkty pełnoziarniste (bogate w błonnik), które działają oczyszczająco na organizm.
Podziel się.

Zostaw komentarz